Saç Renklendirme Boyama

Saç renklendirme yani saç boyama günümüzde en sık kullanılan saç uygulamalarından biridir.

Saç renklendirme yani saç boyama günümüzde en sık kullanılan saç uygulamalarından biridir. Saç renginin değiştirilmesi kişinin görünümünü değiştirmek ve iyileştirmek için etkili ancak titizlikle uygulanması gereken bir süreçtir. Saç boyama işlemi sorasında saç sağlığının bozulmaması ve saçın yıpranmaması için uygulamanın bu alanda yeterli deneyime ve uzmanlığa sahip profesyoneller tarafından yapılması gerekir.

Saç Nasıl Renklendirilir?

Saç renklendirme; saçın doğal rengi, mevcut rengi ve boyama sonucu elde edilmek istenilen renk başta olmak üzere bazı etkenler değerlendirilerek gerçekleştirilmesi gereken bir süreçtir. Aynı zamanda saçların ince, normal ya da kalın telli olması da saç boyama sürecinde dikkate alınmalıdır. Saç boyama tüm bu etkenler değerlendirildikten sonra saçın yıpranmayacağı şekilde profesyonellerce gerçekleştirilmelidir.

Saç renklendirme bitki bazlı boyalar, yarı kalıcı boyalar, kalıcı boyalar, geçici boyalar, kısmen kalıcı boyalar ve oksidatif boyalar kullanılarak yapılabilir.

Renklendirme Ürünleri Nasıl Uygulanır?

Saç renklendirme ürünlerinin nasıl uygulanacağı; hangi ürünün kullanıldığına, elde edilmek istenilen sonuca ve işlem yapılacak saçın tipine göre değişir. Ancak genel olarak uyulması gereken belirli kurallar ve teknikler olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir. Temel olarak renklendirme ürünleri saça uygulanıp belirli bir süre bekletildikten sonra istenilen sonuç elde edilebilir. Uygulama sırasında saçın kuru ya da nemli olması ve bekleme süresi gibi bazı unsurlar kullanılan ürüne ve uygulama tekniğine göre farklılaşabilir.

Saçın Hangi Kısımları Boyanır?

Elde edilmek istenilen görünüme göre saç diplerinden başlanıp uçlarına kadar boyanabileceği gibi saçın herhangi bir bölümündeki saçlar tutam halinde ya da yalnızca uçları olacak şekilde boyanabilir.

Pigmentasyon İşlemi Nasıl Yapılır?

Saçta yapay ya da doğal renk vericinin yeterli ölçüde bulunmaması halinde saç boyama işlemi öncesinde saça yapay renk vericilerin yüklenmesi işlemi Pigmentasyon olarak adlandırılır. Boyanın akıtılması ve saçın açılması gibi kimyasal işlemler zaman içerisinde saçta doğal olarak bulunan renk vericilerin kaybolmasına neden olabilir.

Boyanın saçtan akıtılması işleminin profesyoneller tarafından ve doğru uygulanmaması halinde saçtaki pigmentler kaybolacağı gibi saç da yıpranabilir.

Pigmentasyon işlemi yapılırken, saçın hangi renge boyanmak istediği belirlenerek boya 1/1 oranında suyla karıştırılarak nemli saça uygulanır. Ortalama 30 dakika saçta bekletilirken bu sırada saça ısı verilmesi söz konusu olabilir. Süre sonunda saç yıkanmadan yalnızca fazla boya alınır. Daha sonra aynı renk boya oksidatif solüsyonla karıştırılıp saça uygulanır. Bekleme süresinin sonunda saç yıkanarak işlem tamamlanır.

Babylight Saç Nasıl Yapılır?

Babylight saç, saçta köklü renk değişikliklerine gitmeden göz alıcı bir değişim gerçekleştirmenin en etkili yollarından biridir. Son birkaç yılın önde gelen trendlerinden biri olan babylight saç temelde röfle uygulamasına benzese de aradaki fark vurguların saça yerleştirilmesi ve her folyo içerisinde bulunan saç miktarı noktasında ortaya çıkar. Bu işlemde saçlarda doğal bir ışıltı elde edilebilmesi için saçların bir seferde yalnızca birkaç saç teli olacak şekilde çok ince bölümlere ayrılması önemlidir.

Babylight saç uygulamasında hedef saç rengi kişinin doğal saç rengiyle uyum sağlayacak şekilde belirlenmelidir. Çoğunlukla doğal renkle uyumlu vurgular saç çizgisine ve saçların uçlarına yerleştirilir.

Babylight saç, saç renginde köklü değişiklikler yapmadan ve aşırıya kaçmadan görünümünü farklılaştırmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Son derece doğal bir görünüm sağlayan babylight saçın diğer bir avantajı bakım ihtiyacının çok az olmasıdır. Saçların doğal yollarla güneşten açılmış gibi görünmesini sağlayan babylight saç tüm saç renklerine ve tiplerine aynı zamanda farklı uzunluktaki saçlara uygulanabilir.

Whatsapp