Kaş Tasarımı

Saç, sakal ve bıyıkların bakımı ve kesimi esnasında kaş tasarımı ve bakımı kolayca gözden kaçabilir.

Saç, sakal ve bıyıkların bakımı ve kesimi esnasında kaş tasarımı ve bakımı kolayca gözden kaçabilir. Gür ve kalın kaşlar erkekler arasında her zaman popülerliğini korusa da kaşlar için uygun bir bakım rutinine ve tasarıma sahip olmak yüzün şekillendirilmesine ve belirli bölgelerin tanımlanmasına yardımcı olabilir.

Erkekler için kaş tasarımı çok fazla tüy almak ya da çok belirgin kavisli kaş elde etmek anlamına gelmez. Bazı erkekler kaş şeklinin çok fazla değiştirilmemesini ve klasik erkeksi görünümün korunmasını isterler.

Yuvarlak yüzlü erkeklerde yüzün genel görünümünün iyileştirilmesi için genellikle köşeli kaş şekli tercih edilir. Büyük gözlü ve geniş alınlı erkeklerde yuvarlak kaş şekli ile etkileyici bir görünüm elde edilebilir. Uzun yüzler için düz kaşlar idealdir. Düz kaşlarda eğri olmaz ya da minimal düzeyde olur. Genel kaş şekline hafif eğri vermek için küçük kavisler tasarlanabilir.

Erkek kaş tasarımı yapılırken kişiye özel ve yüz hatları temelinde planlama yapılmalı aynı zamanda doğal görünümden uzaklaşmamaya özen gösterilmelidir. Microblading hem doğal hem estetik görünümün aynı anda yakalanmasına imkân veren yenilikçi bir yöntem olarak son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Renk pigmentleri sayesinde kişinin cilt rengine uyum sağlayacak kaşlara şekil ve dolgunluk verme aşamasında microblading yönteminden yararlanılabilir. Kişiye özel, steril iğnelerle gerçekleştirilen microblading yöntemi dövme ile benzer bir teknik kullanılarak gerçekleştirilmesine karşın dövme değildir. Dövme ve microblading işlemi arasındaki temel farklılık derinin altına inilen derinlik konusunda ortaya çıkmaktadır. Dövme işleminden farklı olarak microblading işlemi derinin daha az altında gerçekleştirilmektedir.

Kaş Tasarımı Nedir?

Kaşlar hiç tartışmasız bir şekilde yüzün en çok dikkat çeken unsurlarından biridir. Kaşların yüz ve ifade üzerinde sahip olduğu etki doğru kaş tasarımının ne kadar önemli olduğunun en açık göstergelerinden biri olarak kabul edilir. İdeal kaş tasarımı yüzün diğer unsurlarına ve kaşın yapısal özelliklerine göre değişebildiğinden kaş modelinin kişi özelinde belirlenmesi gerekir. Uygun kaş modelini tercih etme aşamasında mutlaka profesyonellerden destek alınmalı ve yüzün diğer unsurlarıyla uyumlu olan kaşlarımızın daha genç ve çekici bir görünüm sağlayacağı unutulmamalıdır.

Erkek kaş tasarımı titizlikle gerçekleştirilmesi gereken bir süreçtir. Doğal görünümden uzaklaşılmadan yüzde temiz ve aydınlık bir ifade yaratılmalı, yüze dağınık ve bakımsız bir ifade veren kaşlar temizlenerek kaş uzunlukları düzeltilmelidir.

Kaş Dizaynı Nasıl Yapılır?

Kalıcı kaş dizaynında sıklıkla kullanılan microblading işlemi en sık tercih edilen kalıcı makyaj uygulamaları arasında yer alır. Bu nedenle “Microblading nasıl yapılır?” yüzüne en uygun kaş modelini tercih etmek isteyen kişiler tarafından en çok merak edilen konulardan biridir.

Microblading güzellik merkezinde bu alanda yeterli deneyime ve uzmanlığa sahip profesyoneller tarafından yapılmalıdır. İşlem sırasında ilk olarak kişinin yüz hatlarına uygun kaş tasarımı yapılır. Daha sonra, yapılan kaş dizaynı baz alınarak cilt altına yani epidermise kıl tekniği kullanılarak yapılan mikro kesiler yoluyla üç boyutlu kıl görüntüsü elde edilir. Daha estetik bir görünüm için kaşın şeklini ve hattını tanımlayan kaş kontürü yüz ile bütünlük içerisinde olmalıdır.

Microblading işlemi sayesinde yüz ile uyum sağlayacak şekilde kaşlar yeniden yapılandırılıp tasarlanarak doğal görünümlü kaşlar elde edilir. Kaş dizaynı olarak da anılan Microblading uygulamasının temeli uygun kaş görünümünün yüz ölçüsüyle uyumlu olacak şekilde ölçeklendirilmesidir.

Uygulamaya başlanmadan önce bölgeye lokal anestezik etkili krem uygulanır. Kremin etki etmesi ve uyuşmanın sağlanmasıyla birlikte kalıcı makyaj boyası aracılığıyla kıl görünümünde üç boyutlu kesiler atılarak işlem tamamlanır. Uygulama bölgesindeki kalıcı makyaj boyası silindikten sonra yeni kaş görünümü elde edilir. Microblading deri altına yapılan bir uygulama olduğundan eğitimsiz kişiler tarafından ve hijyenik olmayan koşullar altında uygulandığı takdirde enfeksiyon oluşması riski vardır.

Microblading ya da kaş tasarımı olarak bilinen işlem sonrasında gündelik yaşamda bir kesinti olmasa da dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Uygulama tamamlandıktan sonra bölge, cildin gerilmesine neden olunmadan nemli pamukla iyice temizlenir. Cilt tipine uygun bir krem kullanılarak bölge günde 3 ila 4 kez nemlendirilir. Microblading işlemini izleyen 1 hafta boyunca uygulama bölgesine koruyucu kremler dışında herhangi bir krem temas ettirilmemelidir. Aşırı terlemeye neden olabilecek egzersiz ve sauna gibi aktivitelerin yanı sıra yüz masajından da kaçınılmalıdır. Dışarı çıkılacağı zaman güneşin zararlı ışınlarının yaratabileceği olumsuz etkilerin önlenmesi için güneş kremi kullanılmalıdır. Microblading uygulamasının ardından kaç bölgesinde kabuklar oluşabilir, bu kabukların zorla çıkarılmaması ve kendiliğinden düşmesinin beklenmesi son derece önemlidir.

Kaş Tasarımı Fiyatları

Kaşlar yüzün genel görünümünü çerçeveler. Bu yüzden kaşların bakımlı ve yüz ile uyumlu bir tasarıma sahip olması önemlidir. Günümüzde erkeklerin de kaşlarının görünümüne kadınlar kadar önem vermesi nadir rastlanan bir durum değildir.

Kaş tasarımı fiyatları uygulanan yöntemlere, gerçekleştirilecek uygulamanın kapsamına ve kullanılan tekniğe göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle kişi özelinde gerekli değerlendirme yapıldıktan sonra uygulamanın kapsamı belirlenerek fiyat bilgisi verilmesi tercih edilmektedir.

Whatsapp