Damat Traşı

Düğünlerin odak noktası gelinler gibi görünse de bu özel günün diğer kahramanı olan damadın düğün günü şık ve bakımlı görünmesi de çok önemlidir.

Düğünlerin odak noktası gelinler gibi görünse de bu özel günün diğer kahramanı olan damadın düğün günü şık ve bakımlı görünmesi de çok önemlidir. Damat tıraşı damadın saç tıraşı, sakal tıraşı ve yüz bakımını içeren kapsamlı bir süreçtir.

Bakımlı ve iyi görünmek isteyen damatlar saç ve sakal kesiminin ve şekillendirmesinin yanı sıra cilt bakımı uygulamalarına da ilgi göstermektedirler. Damat tıraşı öncesinde yüze yapılan profesyonel peeling damat tıraşından sonra yüzün her zaman olduğundan daha canlı ve bakımlı görünmesini sağlar. Hatta yalnızca düğün hazırlıkları kapsamında değil daha önceden başlayarak düzenli olarak peeling ve cilt bakımı yaptırmak ciltte göz alıcı bir değişimin anahtarı haline gelebilir.

Hayatının en özel günlerinden biri olan düğün gününde baştan aşağı bakımlı olmanın erkeklerin de hakkıdır. Çok beyaz tene sahip olan damat adayları düğün günü daha iyi bir görünüme sahip olmak için solaryum hizmetinden yararlanarak bronz bir tene sahip olmayı da tercih edebilirler. Aynı şekilde manikür ve pedikür de damat tıraşıyla birlikte ya da iyi bir görünüme sahip olmak için önceden başlanıp düzenli olarak yapılması gereken uygulamalar arasında sayılabilir. Unutulmaması gereken bakımın aslında pek çok işlemi içeren kapsamlı bir uygulamalar bütünü olduğu ve profesyonel hizmet alınarak bakım süreçlerinin etkinliğinin artırılabileceğidir.

Geleneksel Damat Traşı

Damat tıraşı düğün hazırlıkları içerisinde damat için en önemli olanlardan biridir. Düğünün ilgi odaklarından biri olan damat da gelin kadar iyi ve bakımlı görünmelidir. Metroseksüel erkek sayısının giderek artması geleneksel damat tıraşının saç kesimi ve sinekkaydı tıraştan fazlası olmasının en önemli nedenidir.

Bu özel güne hazırlanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta damadın tarzına, yüz tipine ve saç yapısına uygun modelin seçilmesidir. Bununla birlikte düğün için farklı bir saç modelinin denenmesi isteniyorsa düğünden önce mutlaka bir prova yapılmalı ve elde edilecek görünümden emin olunmalıdır.

Damat Tıraşı Saç Modeli

Damat tıraşı saç modelleri mutlaka tarzınıza uygun olarak seçilmelidir. Aynı zamanda sakalla da uyum sağlamalıdır. Uzun saçlı damatlar için saçlara fön çekilmesi ya da saçların tepeden toplanması hoş bir alternatif olabilir. Aynı şekilde karışık ve doğal görünümlü saçlar düzleştirilip toplanarak da etkileyici bir imaj oluşturulabilir. Doğru saç modelinin seçilmesi damadın bu özel gününde daha iyi bir görünüme sahip olmasını sağlayacak en önemli unsurlardan biridir.

Uzun bir yüze sahip olan damat adaylarında yüze daha yuvarlak bir görünüm kazandıracak şekilde ortadan ayrılan saç modelleri uygulanabilir. Kare yüz yapısı olan damat adayları için kısa saç modelleri doğru seçim olabilir. Saçın önlerinin diğer kısımlara göre daha uzun tutulduğu, başın soluna ya da sağına tarandığı modeller ile daha sakin ve uyumlu bir görünüm kazanmak mümkündür. Yuvarlak yüz hattına sahip olan damat adayları saçlarını ortadan ayırma imkânı veren saç modelleri ile etkileyici bir görünüm elde edebilirler. Saç modeli istenilen görünüme ulaşmanın ilk adımı olsa da saç modeline uygun sakal tıraşı yapılması konusunda da gereken özen gösterilmelidir.

Damat Traşı Nasıl Olmalıdır?

Damat tıraşının en önemli adımı damadın saçının tarzına uygun ve kendine yakışan bir stilde kesilmesidir. Eski zamanlarda damatların adı sinekkaydı tıraşla birlikte anılmasına rağmen günümüzde bakımlı ve modaya uygun sakalları olan damatlarla sıklıkla karşılaşılır. Eğer damat uzun sakal kullanıyorsa damat tıraşı sırasında sakalı ve bıyığı düzeltilerek şekillendirilir. Damadın tercihi sakaldan yana değilse sinekkaydı tıraş yapılır.

Damadın bakımlı ve iyi görünmesi, rahatlaması aynı zamanda kendini iyi hissetmesi için cilt bakımı ve maske uygulamalarına da damat tıraşı kapsamında yer verilir.

Whatsapp