Çocuk Traşı

Çocuk saç modelleri bir zamanlar saçları jöleleyip yana taramaktan ibaretken modern çocuk saç kesimi modelleri, erkek saçı modelleri kadar trendleri yansıtmaya başlamıştır.

Çocuk saç modelleri bir zamanlar saçları jöleleyip yana taramaktan ibaretken modern çocuk saç kesimi modelleri, erkek saçı modelleri kadar trendleri yansıtmaya başlamıştır. Anne babalar çocuklarının yaşı kaç olursa olsun kıyafetlerinden saç kesimlerine kadar iyi görünmelerini isterler. Çocuk tıraşı yapılırken farklı saç modelleri arasından seçim yapma imkanının olması her çocuğun yüz tipine yakışan modelin bulunabileceği anlamına gelir.

Çocuklarda Saç Kesim Modelleri

Günümüzde erkek çocuklarda en sık tercih edilen, Amerikan tıraşı olarak adlandırılan modeldir. Yanların ve arkaların daha kısa, önlerin ve üstlerin daha uzun olduğu model genellikle tamamen kısa saç istemeyenler için idealdir. Başın üst kısımdaki uzun saçlar güneşten korunmayı yanların ve arkaların daha kısa olması ise eşsiz bir konforu sağlar.

Saç kesim modelleri temelde birbirleriyle benzeseler de farkı ortaya çıkaran esas etken saçların doğru bir şekilde taranması ve hoş bir stil kazandırılmasıdır. Üçgen ve dikdörtgen yüz hatlarına sahip çocuklarda saçın üst kısımlarının daha yapışık olduğu stiller tercih edilirken, yuvarlak yüz yapısı olan çocuklarda saçların dikildiği ya da daha kabarık olduğu modeller uygun olabilir. Bunun nedeni saçın kabartılmasının ya da dikilmesinin yüzün daha uzun görünmesine neden olmasıdır.

En Güzel Saç Kesim Modelleri

Her çocuğun yaş grubuna göre tercih edilebilecek farklı saç kesimi modelleri vardır. Önemli olan hem kız çocukları hem erkek çocukları için kullanışlı, yüz ve saç yapısına uygun modellerin seçilmesidir. Erkek çocuklar için uzun ve kısa saç modelleri tercih edilebilir. Özellikle 7 ila 10 yaş arası çocuklarda Amerikan tıraşı klasik haline gelmiş bir model olarak kabul edilir.

Erkek saç modelleri saç tipine, uzunluğuna ve dokusuna göre değişiklik gösterir. Kısadan uzuna, klasikten moderne, düzenliden dağınığa kadar çocukların kendi tarzlarını yansıtmasını sağlayacak pek çok alternatif vardır.

Klasik Saç Modeli

Klasik saç modeli denilince akla ilk olarak saçın her yerinin eşit uzunlukta olduğu asker tıraşı saç kesimi gelir. Son derece sempatik bir görünümü olan klasik saç modeli özellikle yuvarlak yüz yapısına sahip çocuklarda hoş ve şık bir tarz elde etmenin en garantili yollarından biridir.

Kısa Saç Modeli

Kısa saç için pek çok farklı saç kesimi modeli vardır. Kısa saçlar kullanım ve rahatlık açısından ön plandadır. Bu nedenle erkek çocuklarda genellikle kısa saç modeli tercih edilir. Okul çağındaki erkek çocuklar için de kısa saç modeli son derece avantajlıdır. Kısa saç modellerinin en önemli özelliği hemen her yüz şekline yakışmasıdır. En çok ilgi gören kısa saç modelleri arasında çok kısaltılmış ancak tepe kısmı alın bölgesini kapatacak kadar uzun olan modeller ile özellikle futbolcular arasında popüler olan havalı modeller sayılabilir.

Kıvırcık Saç Modeli

Kıvırcık saçlara sahip olan çocuklarda kıvırcık saç kesimi hem çok incelikli hem de aslında çok fazla işlem gerektirmeyen bir durumdur. Kıvırcık saçlara sahip olan çocukların saçları kendi haline bırakıldığı ve doğal yapısında uzamasına izin verildiği takdirde şirin ve havalı bir görünüm elde edilebilir. Saçların çocuğun yüzünü kapatmaması ve gözleri rahatsız etmemesi için önlerden ve yanlardan bir miktar alınarak şekil verilebilir. Kıvırcık saç kesimi için en çok tercih edilen modellerden biri ise asimetrik saç kesimidir.

Dalgalı Saç Modeli

Dalgalı saçlara sahip olan çocuklarda dalgalı saç kesimi yapılacağı gibi uzun saç modellerinin uygulanması da tercih edilebilir. Dalgalı saçlar doğal şekliyle uzatılıp saç şekillendiriciyle şekillendirilebilir. Dalgalı saçları olan çocuklarda kısa saç kesimi yapılabileceği gibi kabarık görünen dalgalı saçlarda bakım kremleri kullanılarak buklelerin belirginleştirilmesi de mümkündür. Dalgalı saçlarda en iyi görünümün elde edilmesi için saçların kenarları kısaltılıp ön kısımları uzun tutulabilir.

Uzun Saç Modeli

Uzun saç modeli erkek çocuklarda en çok tercih edilen saç modelleri arasında yer alır. Saçların arkalarının ve yanlarının kısa kesildiği, saçların tepe kısımlarının ise bağlanacak kadar uzun bırakıldığı modeller son yıllarda popülerliğini artırmaktadır. Düz ve dalgalı saç tellerinde uzun ve dağınık saç modelleri ile havalı bir görünüm yakalamak mümkündür. Sıcak havalarda saçların atkuyruğu yapılmasına imkân veren patenci saç modeli de özgür ve çılgın bir saç kesimi tercih eden erkek çocukları için harika bir alternatiftir.

Whatsapp